Науково-педагогічні працівники кафедри медичної фізики та інформаційних технологій № 2 ДНМУ Суховірська Л.П. та Лунгол О.М. долучилися до літньої серії вебінарів, що організовуються компанію Clarivate Analytics в Україні.

6 липня 2020 р. Тема: Публікації в міжнародних виданнях

Резюме: Що дає науковцю публікація в міжнародному виданні? Як обрати видання для публікації? Де опублікуватися безкоштовно? В яких журналах більше статей за моєю темою за останні роки? Як зберегти перелік таких видань? Що таке високоцитована робота? Чи є обмеження за кількістю авторів, установ, посилань в переліку літератури? Як швидко статтю прорецензують і надрукують? Структура статті, правила оформлення. Що можна/не можна робити зі статтею після публікації? Перевірка індексації видання у Web of Science Core Collection.

7 липня 2020 рТема: Пошук і аналіз літератури у Web of Science Core Collection

Резюме: Що дає науковцю робота з платформою Web of Science? Як знайти найцитованіші роботи за вашою темою, визначити найвпливовіші установи, видання, авторів, фонди, що фінансували ці дослідження, зберегти історії пошуку та налаштування повідомлень про появу нових документів або цитувань. Порівняння можливостей базового та розширеного пошуку. Робота з списками літератури. Визначення хто і де цитували мої роботи або мій журнал які не індексуються в Web of Science Core Collection.

8 липня 2020 р. Загальна тема: Академічна доброчесність – запорука успішного розвитку науки і держави.

Тема 1:  Академічна доброчесність як чинник якості освіти

Доповідач: Квіт Сергій Миронович, д. філол. н., професор Могилянської школи журналістики, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Резюме: Роль, функції, можливості Національного агентства у формуванні та дотриманні норм академічної етики в суспільстві.

Тема 2: Наукова етика та академічна свобода: виклики часу та ризики ціннісної трансформації

Доповідач: Ярошенко Тетяна Олександрівна, к.і.н, доц., віце-президент з наукової роботи та інформатизації Національного університету “Києво-Могилянська академія”

Резюме: Про ризики втрати цінностних етичних орієнтирів університетської науки та освіти в сучасних умовах. “Каргокульт” символьно-наукометричних оцінок роботи науковців, мотивації до роботи, комерціалізації університетів тощо. Досвід НаУКМА у запровадженні міжнародних стандартів та етичних принципів.

Тема 3: Академічна доброчесність в університеті: нормативно правове регулювання, технологічні рішення, популяризація

Доповідач: Главчева Юлія Миколаївна, заступник директора науково-технічної бібліотеки, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

Резюме: Імплементація принципів академічної доброчесності (АД) в освітній та науковий процес є актуальним завданням. Університети проводять активну роботу для вирішення цього завдання: нормативно правове регулювання, запровадження в дію технологічних рішень, використання академічних інформаційних компетентностей та популяризація принципів АД. У презентації представлено як бібліотека університету долучається до цієї роботи: інформаційне забезпечення, публікаційна підтримка, навчання.

Тема 4: Академічна етика vs наукометрія

Доповідач: Тихонкова Ірина Олександрівна, к.б.н., інформаційно-аналітичні ресурси та навчання, Clarivate

Резюме: Стандартні запитання: як прискорити публікацію, скільки авторів може бути у статті, чи додається керівник відділу до статті за замовчуванням, які джерела вказати в переліку літератури, наскільки детально описувати експеримент, чи можу використати ілюстрацію зі своєї чи чужої роботи, які методи статистики використати, чому не можу повторити свій текст ще раз, чи не вкрадуть мої результати рецензенти, чи можна подати одночасно в кілька видань, чому необхідно вказувати грантову підтримку, що таке конфлікт інтересів, хто може написати за мене статтю, як обрати видання для публікації, хочу опублікуватися в наукометричному виданні але там все платно, що можу робити з опублікованою роботою, як збільшити індекс Гірша та інші виходять з недостатнього усвідомлення принципів академічної етики. Про основні принципи, міжнародні норми та наслідки їхнього недотриманні на вебінарі.

8 липня 2020 рТема: Оновлений Journal Citation Reports

Резюме: Щороку у червні виходить оновлений Journal Citation Reports. На вебінарі згадаємо про імпакт-фактор як і для яких видань розраховується, чому не розраховується для AHCI та ESCI. Не оминемо квартиль, індекс оперативності, 5 річний імпакт фактор, Eigenfactor і інші показники доступні в Journal Citation Reports. Проаналізуємо нового маємо в новому випуску? Що у українських видань? Наскільки змінилися показники? Як користуватися? Скільки видань з економіки, педагогіки, права та ін. мають імпакт фактор? Чим може бути корисним науковцям та журналам? Оцінка видання, категорії, вибір та збереження видань певної категорії певного квартилю, формування звітів з обраними параметрами. Відповіді на ваші запитання.

Дякуємо організаторам за актуальні, дуже корисні та цікаві матеріали!