15 травня 2020 року викладач кафедри медичної фізики та інформаційних технологій № 2 к.ф.-м..н. Шерман З.О. прийняла участь у XXII Міжнародному науково-практичному семінарі «КОМБІНАТОРНІ КОНФІГУРАЦІЇ ТА ЇХНІ ЗАСТОСУВАННЯ” у дистанційному режимі,  який пройшов на базі Льотної академії Національного авіаційного університету.

Семінар організований Льотною академією Національного авіаційного університету, Національним університетом «Запорізька політехніка спільно з Інститутом кібернетики ім. В.М. Глушкова Національної академії наук України, Центральноукраїнським національним технічним університетом, Центральноукраїнським державним педагогічним університетом ім. В. Винниченка, Донецьким національним медичним університетом. В семінарі взяли участь представники:

– Білоруського державного університету;

– Військового інституту телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут;

– Вірменського державного педагогічного університету ім. Х. Абовяна;

– Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»;

– Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет»;

– Державного вищого навчального закладу «Запорізький національний університет»;

– Дніпровського національного університету ім. О.Гончара;

– Національного університету «Запорізька політехніка»;

-Запорізького обласного інституту післядипломного педагогічного навчання;

– Донецького національного медичного університету;

– ДП “Івченко-Прогрес”;

– Єреванського державного університету;

– Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова Національної академії наук України;

– Інституту фізики Національної академії наук України;

-Луцького національного технічного університету;

– Льотної академії Національного авіаційного університету;

– Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН та МОН України;

– Київського національного університету ім. Т. Шевченка;

– Національного авіаційного університету;

– Національного університету «Львівська політехніка»;

– Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»;

– Національного дослідницького університету «МІЕТ»;

– Національного технічного університету «Дніпровська політехніка;

– Національного університету водного господарства та природокористування;

– Харківського національного університету радіоелектроніки;

– Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна;

– Центральноукраїнського національного технічного університету;

– ВІНІТІ РАН;

– Aleppo University, Syria;

– KTH Royal Institute of Technology, Stockholm, Sweden.

Відбулося жваве обговорення результатів досліджень, пов’язаних з комбінаторними конфігураціями та їх додатками у практичній галузі. Під час наукової дискусії панував дружній позитивний настрій. Он-лайн зв’язок вражав високим рівнем дискусії та можливістю обміну досвідом між науковцями.

В обговоренні прийняли участь викладачі Льотної академії НАУ й представники інших навчальних закладів і наукових установ, в тому числі: Стецюк Петро Іванович, доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач відділом негладкої оптимізації Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України; Козін Ігор Вікторович, доктор фізико-математичних наук, професор, професор кафедри економічної кібернетики Запорізького національного університету; Шендеровський В.А., Кривий С. Л., Різняк В.В., Ісаченко А. Н., Соломко Михайло Тимофійович, кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри обчислювальної техніки Національного університету водного господарства та природокористування; Мелешко Єлизавета Владиславівна, кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету представила до обговорення три теми; Кривцун Олена Володимирівна, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Запорізького національного технічного університету; Семенюта Марина Фролівна, кандидат фізико-математичних наук, доцент, професор кафедри фізико-математичних дисциплін Льотної академії НАУ; Шерман Зоя Олександрівна, кандидат фізико-математичних наук, старший викладач кафедри медичної фізики та ІТ 2, Сєлютин Євгеній Кирилович, аспірант Запорізький національний університету; Шингалов Дмитро Васильович, аспірант Університет Алеппо, Сирія; Сиряк Андрій Володимирович, студент Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Приємно відзначити чудову організацію проведення семінару. Он-лайн зв’язок був проведений на високому професійному рівні в доброзичливій атмосфері. Учасники семінару підмітили чіткість і системність роботи координаторів як до початку так і протягом семи годин плідної праці.

В процесі роботи семінару було винесено на обговорення питання щодо його розширення. Однією із запропонованих ідей було розділення його на секції за окремими напрямами з метою залучення нових учасників.

Практика дистанційного зв’язку показала позитивні сторони роботи учасників семінару перед моніторами. Незважаючи на існуючу ситуацію в світі в роботі приймали участь доповідачі з різних міст України.

Доповіді були підготовлені на українській та англійській мові.