В перший день Весни 01.03.19р. в рамках теми «Візуалізація медико-біологічних даних» з дисципліни «Медична інформатика» студенти 1-го курсу медичного факультету № 2 ДНМУ відвідали відділення ультразвукової діагностики обласної лікарні м. Кропивницького. Екскурсію, яку організувала для них старший викладач кафедри медичної фізики та ІТ № 2, к. ф.-м. наук Мироненко О.В., провів завідувач гінекологічним відділенням лікар УЗ-діагност з 20-річним стажем роботи Скороход В.В.

В ході лекції Володимир Вікторович розповів історію розвитку апаратів УЗД, зокрема, саме в стінах обласної лікарні, навів класифікацію та пояснив принципи роботи кожного типу приладів. Також він ознайомив студентів з різними сферами медицини (серцево-судинні, ендокринологічні, гінекологічні, шлунково-кишкові та ін. захворювання), в яких сучасні апарати супроводжують роботу лікарів як на стадії діагностики, так і на стадії лікування.

На прикладі огляду пацієнтки з патологією гінекологічного характеру Скороход В.В. наочно продемонстрував можливості сучасного апарату УЗ-дослідження, його неоціненну допомогу в  ранній діагностиці патологій та моніторингу ходу одужання. Студенти одержали можливість дослідити всі органи черевної порожнини людини.

Студентам дуже сподобалася екскурсія. Вони уважно слухали досвідченого лікаря та задавали доцільні питання, на які отримували ґрунтовні відповіді. Тому залишилися задоволені і поповнили свої знання цікавою і корисною медичною інформацією.

 Подібні екскурсії дуже важливі саме для першокурсників, адже багато хто з них ще не визначився зі спеціалізацією своєї майбутньої лікарської діяльності.